مدیریت کاربران میکروتیک – ساخت کاربر جدید

آموزش میکروتیک – مدیریت کاربران بررسی اجمالی : مشخصات تجهیزات میکروتیک به صورت پیشفرض دارای نام کاربری admin

آموزش میکروتیک – مدیریت کاربران

بررسی اجمالی :

مشخصات تجهیزات میکروتیک به صورت پیشفرض دارای نام کاربری admin و رمز عبور (خالی) است. در این آموزش نحوه مدیریت کاربران میکروتیک ( افزودن کاربر جدید و ویرایش ) را خواهیم آموخت.

معمولا ما پس از ورود به روتر میکروتیک خود اولین کاری که میکنیم این است که یک کاربر جدید ایجاد میکنیم. و یا کاربر پیشفرض (admin) را ویرایش کرده و رمز عبوری برای آن در نظر میگیریم.

 

نحوه افزودن کاربر جدید در میکروتیک :

پس از وارد شدن به روتر میکروتیک از طریق webfig و یا winbox از منوهای سمت چپ گزینه System و سپس زیر منوی Users را انتخاب میکنیم.

آموزش مدیریت کاربران میکروتیک - افزودن کاربر جدید

با انتخاب گزینه Users پنجره Users List ظاهر میشود که در آن لیستی از تمامی کاربران موجود در روتر و یا سایر تجهیزات میکروتیک وجود دارد. اگر برای اولین بار وارد روتر میکروتیک خود شده اید تنها یک کاربر با نام admin خواهید دید.

 

پنجره مدیریت کاربران میکروتیک

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید در تب Users تنها یک کاربر admin با سطح دسترسی Full وجود دارد. برای افزودن کاربر جدید در این صفحه روی گزینه Add New کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه پنجره New User همانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد.

 

افزودن کاربر در روتر میکروتیک - ویرایش کاربران در تجهیزات میکروتیک

 

ابتدا بر روی گزینه Password کلیک کنید تا کادری برای وارد کردن رمز عبور کاربر جدید نمایش داده شود. سپس در آن کادر ها رمز عبور خود را وارد کرده و روی OK کلیک کنید.

سپس در قسمت Name یک نامی برا کاربر جدید انتخاب کنید. بهتر است که این نام admin و یا نامهای کاربری مشابه که بسیار پرکاربرد هستند نباشد.

پس از انتخاب نام کاربری مناسب شما در قسمت Group باید گروه مورد نظر برای این کاربر را انتخاب کنید. این گروه ها شامل گروه Full که شامل دسترسی کامل است ، گروه Read که گروهی است که فقط قادر به مشاهده تنظیمات روتر است و گروه write که علاوه بر مشاهده تنظیمات میتواند آنها را ویرایش کند و یا تنظیمات جدیدی اضافه کند.

امیدوارم این مطلب مورد توجه شما دوستان قرار گرفته باشد

تیم فنی شرکت ارتباطات نادین

 

منبع آموزش : مستندات رسمی میکروتیک


 

خدمات و راهکارهای شرکت ارتباطات نادین

 

ارسال دیدگاه