آموزش کامل نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته برای مشاهده در موبایل

انتقال تصویر دوربین مداربسته

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته با اینترنت   مقدمه : دانستن این موضوع که ما چگونه میتوانیم سیستم دوربین

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته با اینترنت

 

مقدمه :

دانستن این موضوع که ما چگونه میتوانیم سیستم دوربین مداربسته خود را که یک سیستم امنیتی نیز محسوب میگردد در فضای اینترنت و برای اتصال به اینترنت پیاده سازی کنیم امری بسیار مهم است.

اتصال سیستم های نظارت تصویری به یک شبکه محلی و یا یک شبکه گسترده جهانی همانند اینترنت توسط یک روتر یا همان مسیر یاب در شبکه کاری بیش از حد تخصصی و دشوار نخواهد بود.

در این مقاله ما به شما کمک خواهیم کرد تا بدون پرداخت هیچ هزینه ای البته به جز هزینه اینترنت و هزینه پرداختی به ISP خود ، درکی نسبی با مفاهیم شبکه های کامپیوتری داشته باشید. علاوه بر آن نحوه استفاده و کنترل دقیق سیستم های نظارت تصویری شامل دوربین مداربسته تحت شبکه و آنالوگ را خواهید آموخت.

 

 

تفاوت مودم و روتر

ابتدا ما در رابطه با تفاوت مودم و روتر بحث خواهیم کرد.

نکته : این مقاله ای که در حال مطالعه آن هستید ترجمه ای از مقاله ای از یک وب سایت معتبر دوربین مداربسته با آدرس www.cctvcameraworld.com است. که اولین مبحث شروع مقاله تفاوت مودم و روتر است. با توجه به این ما این قسمت را در مطلبی جدا در قسمت آموزش شبکه در وب سایت خود قرار دادیم و میتوانید با کلیک روی عنوان این بخش به آن مبحث مراجعه کرده و یا در صورتی که با این موضوع آشنایی کاملی دارید از این مرحله بگذرید و به مرحله بعدی از آموزش این مقاله بروید.

این کار صرفا جهت خلاصه گویی و خسته نشدن شما صورت گرفته است.

تفاوت های بین مودم های adsl و روتر ها

تفاوت بین مودم و روتر

 

 

آدرس IP چگونه کار میکند ؟ و اصلا آدرس IP چیست ؟

آدرس IP در شبکه LAN : 

 

آدرس دهی IP در شبکه های LAN

آدرس IP در شبکه LAN

آدرس IP در شبکه WAN:

 

آدرس ip ما در شبکه اینترنت چیست؟

آدرس ip ما در شبکه اینترنت

 

این بخش نیز همانند بخش قبلی در مطلبی جدا و در قسمتی جدا به صورت کامل توضیح داده شده است. اگر شما با این قسمت آشنایی کافی دارید و نیازی به مطالعه در این زمینه جهت انجام امور انتقال تصویر دوربین مداربسته نمی بینید به قسمت بعد مراجعه کنید. در غیر این صورت روی عنوان این بخش کلیک کنید تا به مطلب مورد نظر در خصوص IP آدرس ها منتقل شوید.

 

چگونه به دستگاه ذخیره ساز NVR یا DVR خود IP اختصاص دهیم؟

با توجه به نوع دستگاه ذخیره ساز که یا NVR است و مخصوص دوربین های مداربسته تحت شبکه است یا اینکه دستگاه از نوع DVR بوده و مخصوص دوربین مداربسته آنالوگ یا AHD است تنظیمات شبکه دستگاه ممکن است متفاوت باشد. ولی کلیات کار کاملا مشابه است. به عنوان مثال تمامی NVR ها قسمت تنظیمات دارند و در قسمت تنظیمات دارای گزینه ای به نام Network هستند.

DVR ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند و همانند سایر تجهیزات دارای منوی تنظیمات و قطعا تنظیمات کارت شبکه هستند.

به هر حال بنده با تصاویر یک نوع از DVR های موجود در بازار آموزش رو ادامه میدم امیدوارم که مورد توجه شما دوستان قرار بگیرد.

 

 

بفرستید برای دوستان خود ...

ارسال دیدگاه