دوربین مداربسته تحت شبکه به صورت وایرلس

دوربین مداربسته وایرلس

دوربین مداربسته تحت شبکه وایرلس Wireless IP Camera مقدمه با توجه به آمارهای که مجموعه ما همواره از

دوربین مداربسته تحت شبکه وایرلس

Wireless IP Camera

  • مقدمه

با توجه به آمارهای که مجموعه ما همواره از جستجوی شما کاربران عزیز به دست آورده نشان داده شده که شما بزرگواران علاقه بسیاری به مبحث دوربین های تحت شبکه وایرلس داشته اید و ما بر آن شدیم که سریعا یه مقاله با همین موضوع برای شما دوستان و همکاران عزیز ایجاد کنیم و از صفر تا ۱۰۰ دوربین های مداربسته وایرلس رو براتون توضیح بدیم.

 

  • تفاوت دوربین های معمولی با دوربین های بی سیم

ابتدا میخواهیم تفاوت بین دوربین های مداربسته معمولی را با Wireless Camera بیان کنیم!!

دوربین های وایرلس ساختاری مثل مابقی دوربین ها دارند و در مدل های بالت و دام و هالوژنی نیز تولید و روانه بازار میشوند. اما تنها تفاوت و مهمترین تفاوت این دوربین ها داشتن کارت وایرلس روی برد دوربین هاست. و این به این معنی است که این دوربین ها میتوانند به یک اکسس پوینت (Access Point) متصل شوند.

  • برای راه اندازی این دوربین ها چه کار باید انجام داد ؟

گاها دیده میشود که به دلایلی امکان کابل کشی برای دوربین ها مقدور نمیباشد،‌ یا موانعی موجود است و یا به دلایل شرایط محیطی دیگر امکان کابل کشی و داکت زدن و … نیست. اینجاست که دوربین های وایرلس به کمک ما می آیند.

معمولا پروژه های دوربین مداربسته وایرلسی در منازل بیشتر استفاده مشوند و دلیل آن هم این است که ما در منازل نمیتوانیم داکت کشی کنیم و کابل را از داخل داکت ها ببریم چون معمولا عزیزانی که در منازل خودشان دوربین نصب میکنند قطعا هزینه بسیاری برای نمای داخلی ساختمان خود انجام داده اند و ما نمیتوانیم با یک داکت که از وسط این نما رد میشود نمای داخلی آنها را به هم بریزیم.

  • طریقه روشن شدن دوربین وایرلس ؟

معمولا در منازل مسکونی سقف کاذب کار شده است و همواره در داخل سقف کاذب ها برای لامپها و روشنایی اتاق ها کابل برق که داخل آن جریان برق وجود دارد کشیده شده است ، پس در این مدل از پروژه ها زیاد مشکلی بابت برق رسانی نداریم و فقط کافیست که از نزدیک ترین زوج سیم برق یه رشته برای آداپتور دوربین سیم برق بکشیم.

در برخی از مواقع نیز امکان کابل کشی از دستگاه ذخیره ساز و یا سرور و تجهیزات شبکه وجود ندارد ولی در محل نصب دوربین مداربسته برق هست، اینجا نیز ما مشکلی نداریم و برق را برای دوربین تهیه میکنیم ، در برخی مواقع نیز نه برقی در کنار دوربین هست و نه امکان کابل کشی، در این گونه مواقع دیگر نمیتوانیم دوربین وایرلس استفاده کنیم و باید برای راه حل هایی جهت رساندن کابل به دوربین باشیم.

ما فرض را بر این میگیرم که برق دوربین تامین شده و ما میخواهیم دوربین را جهت ارتباط با دستگاه ذخیره ساز و یا سرور کانفیگ کنیم.

به شکل زیر توجه فرمایید :

سناریو طراحی و اجرای دوربین های مداربسته تحت شبکه وایرلس

همانطور که مشاهده میکنید ارتباط دوربین ها از طریق یک اکسس پوینت با دستگاه ذخیره ساز و یا سرور برقرار شده است. هیچ ابهامی در این سناریو وجود ندارد و کاملا گویاست و تنها موضوعی که باقی میماند این است که ارتباط وایرلسی بین AP و دوربین های وایرلس چگونه صورت میگیرد!؟

مثل تمام اکسس پوینت ها این AP ما در این سناریو هم یک اکسس پوینت معمولی است ، مثل اکسس پوینت دی لینک و میکروتیک و … و طبق معمول دارای یک SSID و یک رمز است.

  • تنظیمات سمت دوربین :

حالا کافیست ما وارد تنظیمات دوربین شویم (وب دوربین) و از منوی تنظیمات آن به بخش وایرلس رفته و SSID اکسس پوینت را در قسمت مربوطه و رمز اکسس پوینت را نیز در قسمتی که رمز را از ما خواسته وارد کنیم، معمولا ۹۹ درصد دوربین ها فیلدهایی با نام SSID و Password دارند.

بعد از وارد کردن اطلاعات در اکثر دوربین ها یک تست ارتباط وجود دارد و میتوانید بعد از ورود اطلاعات دگمه تست را فشار داده تا ببینید که اطلاعات صحیح وارد شده است یا خیر. سپس برای دوربین ها یک آی پی در رنج شبکه قرار دهید، حالا اگر سمت سرور و یا NVR خود باز گردید میبینید که به راحتی دوربین ها شناسایی شده و شما میتوانید آنها را به سرور یا NVR خود بیافزایید.

با توجه به اینکه اکسس پوینهای بسیار زیادی در بازار وجود دارد و همینطور صدها برند دوربین تحت شبکه وایرلس وجود دارد ما فقط کلیات موضوع را شرح دادیم.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکلی میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید…

 

مشاوره و پاسخ به سوالات شما : 09191444699

 

وب سایت شرکت ارتباطات نادین :

www.Nadin-co.ir

ارسال دیدگاه